Ezen a nyáron is, augusztus 5-9. közt megtartottuk táborunkat a Veszprémi Családsegítő és Gyermekjóléti Integrált Intézmény és a Családokért és Gyermekekért Alapítvány közös szervezésében az intézmény által gondozott gyermekek számára. A program megvalósítása érdekében ebben az évben először pályáztunk a Pro Filii Alapítványhoz. 800 ezer Ft összegre pályáztunk a Családokért és Gyermekekért Alapítványunkon keresztül, amelyből sikeresen elnyertünk 500 ezer forint összeget. Az eredeti terveken – az elnyert támogatási összeg arányában – módosítottunk. A külső helyszíni programok helyett a Családsegítő helyiségeiben és udvarán szerveztünk programokat, valamit nagyobb összeget fordítottunk idén az étkezésre, mert a táboros programba meghívott gyermekek hátrányosabb körülmények között élnek. Sokuk valószínűleg a hétköznapjaiban nem jut elegendő, hasznos tápértékkel rendelkező élelmiszerhez, illetve egyszer-kétszer olyan étterembe is elmentünk, ahová nem biztos, hogy az otthoni keretek között eljutnának – így gyakoroltuk a kulturált, közösségben étkezés szokásait is. Vettünk zöldségeket, gyümölcsöket minden napra, ehettek fagyit, húst, magos kenyeret.
Voltak visszatérő táborozóink, de az első nap délelőttje az ismerkedési, szórakoztató csapatjátékok napja volt, és egy mentőtiszt tartott kettő órás interaktív foglalkozást a gyerekeknek a mindennapi veszélyes szituációk megoldására. A hét során voltunk falat mászni és játszóházban az Acticityben, számos játszótéren, és a Tűzoltóságon. Az intézményben tartózkodásunk során a közösségi termünkben alkottunk színes válltáskákat, valamint készítettünk fényképkeretet, amelybe bele kerültek a gyerekekről a saját fotóik, majd gyöngyből karkötőket készítettünk, illetve az udvaron szerveztünk csoportos játékokat és volt szabad foglalkozás is.
A szülők és a gyerekek számára is fontos volt a jó hangulat és a barátságok is köttettek az egy hét alatt. A gyereklétszám huszonöt fő volt. A táborainkban mindig szem előtt tartjuk, hogy minden nap mozogjunk a szabadban, egészségesen étkezzünk, elég vizet igyunk, és minél kevesebbet használjuk a digitális eszközöket. Fontos szempont volt a kultúra, az önismereti tapasztalatok, az edukáció és a kihívások becsempészése is a programokba.